Kontaktujte nás!

777 103 749

Pronájem lodí a jachet - Chorvatsko


Zobrazit místo Chorvatsko na větší mapě

 

Baška Voda - malá rybářská vesnice, nacházející se 48 km jižně od Splitu, na úpatí horského svahu. Jako součást Makarské riviéry je velmi populární turistickou destinací, která se může pochlubit krásnou skalnatou a písečnou pláží, množstvím zařízení pro rekreaci a dobře udržovanou marinou. Baška Voda se rozkládá podél pobřeží křišťálově čistého Jaderského moře.

 

 

Biograd – leží uprostřed chorvatského pobřeží, obklopený pěti národními parky a dvěma přírodními parky, v jeho blízkosti se nachází souostroví Kornati a Vranské jezero. Na tomto místě se nachází velké množství turistických a sportovních zařízení, které vás zvou k návštěvě Biogradu. Toto bývalé město chorvatských králů, je známým turistickým a jachtařským centrem, stejně jako centrem Biogradské riviéry.

 

 

Cres - se nachází v severovýchodní části velké chráněné zátoky obklopené skalami. Vynikající mikroklimatické podmínky, historické jádro, čistá příroda a moře, prostorné pláže a útulná ostrovní atmosféra Vás zvou k návštěvě tohoto malého městečka na ostrově Cres.

 

 

 

Dubrovník - jedno z nejatraktivnějších a nejslavnějších měst ve Středomoří. Díky své výjimečné přírodní kráse a zachovalému historickému dědictví, je Dubrovník město s výbornou turistickou nabídkou: město luxusních hotelů, vysokých ekologických standardů a výjimečnou námořní nabídkou. V minulosti bylo toto město spolu s Benátkami jedním z nejznámějších kulturních a ekonomických center ve Středozemním moři.

 

Jezera - malá rybářská vesnice na ostrově Murter je jedním z výchozích přístavů pro plavbu kolem Kornati, nabízí klidné a příjemné dovolené: Spousta slunce, čisté moře a záliv s krásnými plážemi. S bohatou nabídkou místních produktů, jídel připravovaných tradičním způsobem, jídel z ryb a veškerými podmínkami pro klidnou dovolenou na ostrově, uspokojí Jezera i ty nejnáročnější hosty.


 

Kaštela - Oblast sedmi okresů, které se rozprostírají v délce 17 km, se nachází na severním pobřeží zálivu Kaštela mezi městy Split a Trogir, v blízkosti letiště Split. V městě Kaštela Gomilica je nově postavená marina Kaštela, která se v krátké době stala důležitou charterovou základnou na Jadranu. Město samotné je ze severu chráněné horským masivem Kozjak a z jihu je obklopeno centrálními ostrovy.

 

 

Mali Lošinj – pobřežní vesnice na ostrově Losinj, která se rozkládá na jihu zálivu. Jedná se o velice důležitý turistický přístav, protože je situovaný mezi Istrií a Dalmácií. Město obdrželo ocenění nejlepšího turistického místa v roce 2007.

 

 

 

Murter – se nachází v severovýchodní části ostrova. Město láká své návštěvníky velkým množstvím ostrovů (přes 170), početnými písečnými plážemi a národními parky jako jsou: Kornati, Paklenica a Krka, přírodními parky Telascica a Vrana. Město sahá až k zátoce Hramina (námořní marina) a zátoce Slanica s nejkrásnějšími plážemi.

 

 

Opatija - Jedna z nejstarších evropských turistických destinací, je kolébkou chorvatského cestovního ruchu, nachází se v Kvarnerském zálivu nedaleko přírodního parku Učka. Kontrasty moře a hor, zelených parků a modrého oceánu, staré budovy a moderní komfort, hlučné zábavní podniky a tiché Lázně, vytvářejí z Opatije a jeho okolí velmi atraktivní turistické letovisko ve všech ročních obdobích.

Poreč - město kultury a zábavy s čistými plážemi, zátokami a četnými ostrovy se nachází na západním pobřeží Istrie. Toto místo je charakteristické vynikajícím dopravním spojením do evropských měst. Celé staré město je historickou památkou, zatímco Eufraziova bazilika je zahrnuta ve světovém kulturním dědictví UNESCO.

 

 

Primošten - bývalá rybářská vesnice, je dnes jednou z nejatraktivnějších destinací na Jadranu. K dispozici je také unikátní přístav na pobřeží Jaderského moře, chráněný před větrem. Přístav je obklopen vinicemi. Navzdory skutečnosti, že půda je nevhodná pro pěstování, místní obyvatelé vytvořili krásné vinice a olivové dvory, které z Primoštenu vytvářejí jednu z nejatraktivnějších destinací na Jadranu.

 

Pula - největší a nejdůležitější istrijské centrum, které se nachází na vnitřní straně zálivu a velkého přírodního přístavu obklopeného ostrovy svatého Jeronýma a Kozada, v jeho blízkosti se nachází NP Brijuni - ráj pro jachtaře. Město nabízí velké množství památek. Jednou z nejkrásnějších památek starověké kultury v Chorvatsku je římská aréna v Pule, šestý největší římský amfiteátr na světě.

 

Punat (Krk) - nachází se na jižní straně ostrova v jedné z nejkrásnějších zátok na Jadranu v, v jejímž centru se nachází ostrov Košjun. Toto městečko se pyšní nejstarším přístavem na Jadranu. Punat se nachází v jedné z nejhezčích a nejvíce chráněných zátok na pobřeží Jaderského moře.

 

 

Rogoznica - malá rybářská vesnice na ostrově (silniční spojení a hráz na pevninu) v téměř zcela uzavřené zátoce, 34 km jižně od města Šibenik. Je často navštěvována jachtami,kvúli překrásné marině (Frapa). Tento přístav je znám jako nejbezpečnější v Jaderském moři. V téměř uzavřené zátoce, skryté od zuřícího moře, se nachází malá rybářská vesnice Rogoznica.

 

Rovinj - "Modrá perla Jadranu", je jedním z nejživějších středomořských měst s úzkými uličkami a starými budovami postavených v benátském stylu. Na západní straně Istrijského poloostrova, obklopeného modrým mořem a ostrovy, se nachází nejromantičtější a nejmalebnější město Istrie - Rovinj.

 

 

Šibenik - chorvatské renesanční město s bohatým historickým a kulturním dědictvím, které se nachází v chráněném přírodním přístavu na východním pobřeží Jaderského moře, při ústí řeky Krky u ostrova Kornati. Šibenik Riviera je díky 249 ostrovům, ostrůvkům a útesům, z nichž pouze některé jsou obydlené, bohatou kulturní a historickou památkou, která přitahuje každoročně rostoucí počet jachtařů.

 

Skradin - populární námořní cíl, jehož krásu tvoří tři velice atraktivní střediska, vodopády Skradinski Buk, vodopád Roški a františkánský ostrůvek Visovac. Skradin je městečko ležící 16 km od Šibeniku s historií dlouhou více než 2200 let. Řeka Krka a Jaderské moře zde žijí harmonickou koexistenci. Klimatické podmínky, díky míchání sladké a slané vody, zde umožňují úspěšně rozvíjet chov měkkýšů a ryb.

 

Split - je největší město v Dalmácii, a druhé největší v Chorvatsku. Split fascinuje své návštěvníky tichými údery historie a živým duchem mládí. Poloha tohoto města a blízkost ke středu dalmatských ostrovů, spolu s extrémně bohatou nabídkou pronájmů, vytváří ze Splitu největší námořní centrum střední Dalmácie.

 

 

Sukošan – se nachází v blízkosti Zadaru (10 km), jedná se o největší přístav na pobřeží jaderského moře. V jeho blízkosti se nachází pět národních parků, dva přírodní parky, letiště a dálnice, které vytvářejí dobré spojení s ostatními evropskými městy.

 

 

Tribunj - malá středomořská vesnice s úzkými uličkami a kompaktními domy. Stará část města je postavena na ostrově, který byl později spojen s pevninou. Tribunj dříve plnil funkci hradu, kde lidé prchající před Turky nacházeli svá útočiště.

 

 

Trogir - se nachází na ostrově mezi pevninou a ostrovem Čiovo, se kterým je spojen kamenným mostem. Bohatství historických a kulturních památek, úzké uličky a umělecké sbírky inspirují každého návštěvníka. Trogir Riviera je dobře členitá s malými zátokami, mysy a ostrůvky obohacenými bujnou středomořskou vegetací, která je stále zachována ve své původní podobě.

 

Vodice – je oblíbenou turistickou destinací, nacházející se v široké zátoce 11 km od Šibeniku. Dlouhé oblázkové a písečné pláže na západ a na východ od města, výborná turistická nabídka, kulturní a zábavné programy, četné výletní programy, rekreace a sport, vytvářejí z Vodice kvalitní výraznou turistickou destinaci. Pozůstatky středověkého města s úzkými uličkami přispívají ke kouzlu tohoto malého městečka, které přitahuje mnoho turistů.

 

 

Zadar - se nachází uprostřed chorvatského Jadranu v nejčlenitější části souostroví. Již po staletí je hlavní město Dalmácie a zároveň je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací v Chorvatsku. Toto souostroví se skládá z 24 větších a 300 malých ostrovů a útesů, ze tří přírodních parků - Telaščica, Severní Velebit a Vrana a pěti národních parků - Paklenica, Plitvice, Kornati, Krka a Velebit.