Kontaktujte nás!

777 103 749

Pronájem lodí a jachet - Kanárské ostrovy


Zobrazit místo Kanárské ostrovy na větší mapě


Gran Canaria - je třetí největší ostrov Kanárských ostrovů. Nachází se východně od Tenerife a západně od ostrova Fuerteventura. Ostrov je sopečného původu, má okrouhlý tvar s průměrem asi 50 km. Fauna i flora je zde velmi jedinečná, protože Kanárské ostrovy nebyly nikdy spojeny s pevninou. Na jihu ostrova v letovisku Maspalomas jsou podél moře písečné duny s rozlohou 250 hektarů. Uprostřed tohoto území si člověk připadá jako na Sahaře, některé duny dosahují výšky až 30 metrů.

Lanzarote - ostrov sopečeného původu je nejsevernějším z větších Kanárských ostrovů. Hlavním městem ostrova je Arrecife. Většinu ostrova pokrývá poušť charakteristická červenohnědými barvami, tvořená lávovými vyvřelinami. Ztuhlé lávy je prý na ostrově tolik, že by si jí každý člověk na Zemi mohl odvézt 50 kg. Díky své barvě bývá krajina připodobňována k povrchu Marsu. Rostou zde pouze drobné rostliny (sukulenty, lišejníky).

Tenerife - největší ze sedmi Kanárských ostrovů v Atlantském oceánu u pobřeží Afriky. Santa Cruz de Tenerife je druhým největším městem celého souostroví a zároveň hlavním městem ostrovů a sídlem vlády. V centrální části ostrova se nachází národní park Teide (světové dědictví UNESCO), tento park zahrnuje nejvyšší horu Španělska a třetí největší sopku na světě - Teide o nadmořské výšce 3 718 m.