Kontaktujte nás!

777 103 749

Pronájem lodí a jachet - Řecko


Zobrazit místo Řecko na větší mapě

 

Atény – hlavním turistickým lákadlem je beze sporu Parthenon. Moderní město nabízí nekonečné množství různých kulturních zážitků. Aténský přístav je jedním z největších námořních uzlů ve Středozemním moři, jak tomu bylo již od starověku. Město láká své návštěvníky také atraktivním nočním životem, romantickými rybími restauracemi a tavernami. Během horkého léta se noční život stěhuje z města do pobřežního pásu a jeho četných plážových klubů a restaurací.

Korfu - Tento ostrov, který se nachází v severní části Jónského moře, je druhý největší ostrov jónských ostrovů. Korfu je poněkud odlišné od typických řeckých měst, vliv britského protektorátu je zde vidět dodnes. Gouvia marina je vynikající základnou pro objevování Korfu, severních jónských ostrovů a pobřeží pevninské části Řecka. Přibližně 65 % povrchu ostrova je zkultivováno a 59 % z této části je pokryto olivami, cypřiši, stromy citrusových plodů, ovocnými stromy a vinicemi.

Kos - velmi úrodný ostrov, ležící mezi poloostrovem Myndus na severu a tureckým pobřežím na jihu. V mnoha ohledech se tento ostrov velmi podobá ostrovu Rhodos, který je také charakteristický svými zelenými svahy a velkými hotely. Kos je však mnohem tišší než jeho velký soused na jihu. Na ostrově dochází k mísení turecké, řecké i italské architektury. K dispozici je zde velké množství taveren, kaváren a obchodů. Klima je velmi příjemné.

Lefkas – Toto místo je charakteristické svým strmým útesem Lefkada, který vybíhá dramaticky do moře a ukazuje směrem k vzdálené Kefalonii. Na místě nynějšího majáku kdysi stával chrám zasvěcený bohu Apollonovi. Tento útes je notoricky znám jako místo, kde svůj život ukončila starověká lesbická básnířka Sapfó, která v zoufalství pro svou lásku skočila do moře. Město odráží historii ostrova, je zde patrný benátský vliv, který se projevil ve výstavbě důstojných kostelů a domů.

Rhodos - je největší z ostrovů Dodecanese. Rhodos má úžasné pláže a slavné historické památky. Populární přístav se nachází v malé vzdálenosti od města, a je snadno identifikovatelný podle malé pevnosti s majákem a třemi větrnými mlýny na molu. Velká část východní hráze, stejně jako větší část městského nábřeží je vyhrazena pro charterové lodě. Přístav je dobře chráněna ze všech stran a zároveň je velmi dobře vybaven pro opravy a může poskytnout všechny potřebné zásoby.

Santorini - je skupina ostrovů v Řecku, tvořící jižní okraj souostroví Kyklady na rozhraní Egejského a Krétského moře. Nynější souostroví je zbytkem velkého sopečného ostrova, jehož střed byl rozmetán mohutným výbuchem sopky. Objevte tajemství těchto ostrovů jedno po druhém. Santorini láká své návštěvníky procházkami kolem středověké Castelie, pitím vína ze starých vinic, ochutnáváním lahodných místních produktů a plavbami kolem kaldery.

Skiathos - Severně od Evia a daleko od obvyklých plavebních tras leží zelené ostrovy Sporady. Tyto idylické ostrovy, které jsou snáze přístupné, se postupně staly populárními prázdninovými destinacemi. Ostrovy Sporady zaujímají velkou část východního pobřeží centrálního Řecka. Krásné bílé písečné pláže, nepoškozená kotviště, starověké zříceniny a hojný mořský život nabízí svým návštěvníkům možnost vrátit se do minulosti a zažít neopakovatelnou atmosféru té doby.

Syros – ostrov ležící v srdci Kyklad, který je ze severu ohraničen ostrými výběžky skal a z jihu je lemován jemnými vrcholky zelených kopců. Nejkrásnější pláže ostrova se nachází v hustěji obydlených oblastech, jižně a západně od ostrova. Syros je vhodným místem pro námořní turistiku především díky skvělému zásobování na rozdíl od některých okolních ostrovů. Na ostrov se lze dostat vnitrostátním letem nebo trajektem z Pirea.